2 cikk 1: burgonya, 2:TERMÉSZETES KÜZDELEM A BÉLPARAZITÁK ELLEN
2014.05.04. 01:54
Kísérletezők szerint egy négyzetméternyi területen egy négytagú család éves krumpli szükséglete megtermelhető. De vajon mi a kulcsa e technikának?
Kezdjük az elején. A kísérlethez speciális „építményre”, vagy tartóedényre van szükség, amivel jó másfél méter magasságig építhetjük a krumpliágyást.
Helyezzünk sűrűn mintegy 20 cm vastag földre már csírázó, egészséges krumplikat. Szórjunk rá 5-10 cm vastag mulcsot (aprított növényi nyesedéket, füvet, gazt), majd erre újabb 5-10 cm vastagságban földet. Amikor a növényi hajtások megjelennek a földfelszínen, ismételten szórjunk rá 5-10 cm vastag mulcsot, majd erre újabb 5-10 cm földet.
Ekkor megint várjuk meg a hajtások megjelenését, és szórjuk rá újabb mulcsot, majd földréteget. Ezt az építkezést egészen a krumpli-felszíntől számított jó 1,5 méteres magasságig folytathatjuk. Az így termelt krumpli az építményünk teljes magasságában krumpli gumókat hoz majd.
A módszer nagyon érdekes, mivel kis helyen lehet sok, a haj egészségében nagy szerepet játszó krumplit termeszteni, elmarad a gyakori kapálás és a krumpli feltöltése. A termesztés végére melléktermékként ráadásul érlelt komposztot is kapunk. Ha Pí vízzel locsolunk, az még jobban elősegíti a gumók növekedését.
Forrás:http://utajovobe.eu/hirek/elelmezes/4475-burgonyatorony-rekordtermes
Bizonyos élelmiszerek bakteriológiai, virológiai rizikót és parazitákat hordoznak. A táplálékon keresztül élősködők kerülhetnek az emberi szervezetbe, és veszélyeztethetik egészségünket. Cikkünkből megtudhatja, hogyan akadályozhatja meg az élelmiszerekből bekerülő protozoák (egysejtűek) okozta megbetegedéseket, hogyan pusztíthatja el a már beágyazódott parazitákat természetes gyógymódokkal, és hogyan erősítheti meg immunrendszerét a paraziták ellen az egészséges bélflóra helyreállításával.
Bélparaziták – minden második embernek van
A beleinkben elképzelt élősködők nem éppen étvágygerjesztők. Ennek ellenére minden második ember akarata ellenére menedéket nyújt ezeknek a bajkeverőknek. Az élő organizmusok – köztük egysejtűek és bélférgek – előszeretettel fészkelik be magukat az emberi emésztőrendszerbe, és terhelik immunrendszerünket. Annál fontosabb tudnunk, hogyan tarthatjuk távol a parazitákat a szervezetünktől. Míg a harmadik világ országaiban a probléma elsősorban a szennyezett vízben keresendő, addig a nyugati világban az emberek gyakran a nyers kolbász, a nem megfelelően hőkezelt húsok és kagylófélék fogyasztásával vonzzák magukhoz a parazitákat.
Tünetek – az immunrendszer harcol a paraziták ellen
Ha az élősködők már befészkelték magukat a belekbe, meglehetősen gyorsan el tudnak szaporodni. Az immunrendszer védekezik a betolakodók ellen, a paraziták nagy mennyiségével szemben azonban többnyire alulmarad. Ez tipikus emésztési panaszokban nyilvánul meg, pl. hasmenés, puffadás és teltségérzet. De az influenzaszerű tünetek, hányinger, krónikus fáradtság, kiütés, ízületi fájdalmak és krónikus orrmelléküreg-gyulladás is jelezhet parazitatámadást. Ahhoz, hogy az élősködőktől megszabaduljunk, szó szerint ki kell őket éheztetni, és ezt leginkább természetes módon.
Cukor – vonjuk meg a bélparazitáktól a táptalajt
Ahogy a gombák, úgy a paraziták is szeretik a cukrot. Megsemmisítésükhöz tehát meg kell vonni tőlük a táptalajt. A hatékony parazita elleni védekezés elkerülhetetlen része ezért a szénhidrátban szegény diéta. Mind az édesítőszereket (cukor, méz stb.), mind az összes gabonát, amely az emésztés során cukrokra bomlik, átmenetileg kerülni kell. Egy ilyen böjtkúrában az élősködők szó szerint éhen halnak. A siker különösen a férgeknél szembetűnő.
Természetes módszerek bélparaziták ellen
A bélparazitáknak semmi esélyük megtelepedni a szervezetben, ha a bélrendszer egészséges, és elegendő hasznos bélbaktérium népesíti be. Ezért nagyon fontos a béltisztítás és az egészséges bélflóra felépítése. Szedhetünk még grapefruitmag-kivonatot vagy ezüstkolloidot is, mivel mindkettő természetes antibiotikumként ismert, a bélflórában viszont nem tesznek kárt.
Sok természetgyógyász javasol egy kalóriaszegény, 3-21 napos diétát túlnyomórészt fermentált élelmiszerekkel, mint a savanyú káposzta, a kombucha és az almaecet. A fermentáció során keletkezett tejsavbaktériumok hasonlóan hatékonyan pusztítják el a parazitákat, mint a probiotikus étrend-kiegészítők. Pozitív mellékhatásként a hasznos baktériumok nemcsak elűzik az élősködőket, hanem elősegítik a bélflóra helyreállítását is.
A természet a paraziták elleni harcban további csodálatos segédeszközöket ad a kezünkbe. Egészítsük ki diétánkat például kókuszolajjal, amely erősíti az immunrendszert. A közvetlen támadásra a nyers fokhagyma és a hagyma is alkalmas. Naponta 6 teáskanál kókuszolaj, 1 fokhagymagerezd és 1 hagyma mellett a parazitáknak semmi esélyük.
Az oregánó illóolaja is megfutamíthatja a parazitákat. Adjunk 2-3 cseppet egy pohár vízbe, tegyünk hozzá frissen facsart citromlevet, és ezt a keveréket igyuk naponta háromszor. Hasonlóan erős hatás érhető el szegfűszegolajjal. További parazita elleni szerek: gyömbér, olajfalevél-kivonat, tárnicsgyökér, borókabogyó, papayalevél, feketedió. Segítsük kúránkat e növények igen hatékony tinktúráival.
forrás: blog.xfree.hu
|