1 diéta, 2, ITT A POTENCIÁLIS GYILKOS ÉTELEK TOP10, Gyomorra gyógynövények.----
2014.05.05. 23:25
Egy német honlapon olvastam egy receptet és annyira megtetszett, hogy muszáj lesz kipróbálnom. Én amúgy is szeretem és gyakran iszom citromot sima vízbe belefacsarva, de ez egy picit több alkotóelemből álló recept.
Aki kipróbálta, azt írja: elképesztő a lúgosító és a méregtelenítő hatása és centikben mérhető. Lássuk csak, mi ez a csoda:
Hozzávalók egy napra, a kúrát három napon keresztül ismételd legalább:
2 liter víz
1 darab kisebb gyömbér
1 darab kisebb kígyóuborka
1 darab citrom
mentalevelek (legalább 12 darab)
A két liter vízhez (használhatsz csapvizet, mentes ásványvizet, de akár enyhén dúsat is) add hozzá a pici darabokra felvágott és előtte a héjától megpucolt gyömbért, a lehelet vékony szeletekre vágot uborkát és szintén a vékony karikákra vágott citromot.Tépkedd bele a mentaleveleket és egy estére rakd be a hűtőbe az egészet.
Másnap fogyaszd el az egész kancsónyi innivalót.Eszegesd belőle ki a hozzávalókat is,de a az ital a lényeg!
Ismételd meg még legalább két további napig a kúrát,és figyeld a változásokat!
Forrás: Petra blogja
Limabab, rebarbara levél, zöld burgonya, amazon mandula, penészes rozskenyér – ha nem figyel oda, mindegyik lehet akár az utolsó étke is. Íme a legártatlanabbnak tűnő, “nem is gondoltam volna, hogy…” étkek tizes listája:
1. A cseresznye magjának kettéharapásával kéksav (hidrogén-cianid) szabadul fel, ami nagy mennyiségben halálos lehet.
2. A rebarbara levelétől óvakodjon, semmiképp se egye meg, mert magas az oxálsav-koncentrációja, és ez mérgező. A rebarbatának csak a szára ehető, ám ezt is, mielőtt feldolgozná, mossa meg, mivel a növény héja szintén tartalmaz oxálsavat.
3. A csillaggyümölcsöt különösen a vesebántalmakban szenvedők kerüljék, mert a gyümölcs oxálsav tartalma olyan magas, hogy már kis mennyiség is súlyos károkat okozhat.
4. Az éretlen vagy az öreg, illetve kicsírázott krumpligumókban akár 0,06 százalékos is lehet a szolanin tartalom, ami helyileg izgathatja a nyálkahártyát, de sokkal súlyosabb következménye van annak, ha felszívódik. Ez esetben az anyag a központi idegrendszert megtámadva agyödémát, kómát és görcsöket okoz.
5. A manióka, bár felénk nem túl elterjedt növény, ha mégis felhasználnánk, a főzés előtt mindig alaposan be kell áztatni, és meg kell főzni. A legtöbb maniókafajtában ugyanis különböző mennyiségű cianidot képező cukorszármazék fordul elő.
6. A brazil dió, vagy más néven amazon mandula a világon a legsugárzóbb termés. Magas rádiumtartalma miatt sokat semmi esetre sem érdemes befalni belőle.
7. A vörös vesebabot megfőzve kiváló ételek készíthetők, nyersen fogyasztvan intenzív borzasztó hányingert és hányást idéz elő.
8. Ez a limababra is igaz, ráadásul ez nagyobb arányban tartalmaz cianidot, ezért legalább 10 percig főzni kell, hogy fogyasztásra alkalmassá váljon.
9. A szerecsendió kis mennyiségben jobb hangulatot okoz, de már akár két evőkanálnyi mennyiségtől is lehet hallucinálni, nagyobb adagban pedig akár halált is okozhat.
10. A penészes rozskenyér az LSD-hez hasonló formájú vegyületeket tartalmaz.
--------------------------------__________________________
Gyomorégés elleni gyógynövények
Akácvirág: Akácvirág teája köhögéscsillapító, enyhe hashajtó, túlzott gyomorsavképződést megakadályozó hatású. Alapvetően légúti gyógyteák közé tartozik, de gyomorsavcsökkentő is, ezért akinek sok a gyomorsava, annak javallott. Vízhajtó hatásával érdemes számolni, ezért nem igazán esti tea.
Angyalgyökér : Az angyalgyökér az ernyősvirágzatúak családjába tartozik, és a család sok más tagjához hasonlóan nyugtató hatást gyakorol a tápcsatornára, azaz a természetgyógyászok szóhasználatával, szélhajtó tulajdonsága van. Az angyalgyökér hatásos a gyomorégés kezelésére, különös módon – a szívre is jó hatással van. Az angyalgyökér, ahogyan az ernyősvirágzatúak családjának több tagja is, mintegy 15 féle béta-blokkoló hatású anyagot tartalmaz. Ezek olyan vegyületek, amelyeket szintetikus gyógyszerekké fejlesztettek az angina pectoris, az idült szívtáji szorító fájdalom kezelésére, amely gyakran kíséri a szívbetegséget.
Borsmenta (Mentha piperita): Viták folynak arról, vajon a borsmenta hatékony-e gyomorégés ellen vagy sem. Néhány gyógyfüvésznek az a meggyőződése, hogy a borsmenta fokozhatja a gyomorégést. Ha ön is ezt tapasztalja, ne használja! Személy szerint azonban kétlem, hogy problémája akadna ezzel a gyógynövénnyel. Sok, ha nem az összes mentafélékhez tartozó növény segíti az emésztést, s ebben a borsmenta és a fodormenta az élen jár. Érdemes kipróbálni. Andrew Weil a gyógynövények használatának szószólója, a tucsoni Arizona Egyetem orvosi karának professzora, a Natural Health, Natural Medicine (Természetes egészség, természetes gyógyítás) című könyv szerzője nyomatékosan ajánlja a gyógynövény alkalmazását. A gyógynövénytan egyértelműen a bormenta mellett áll. A hagyományos kultúrák népei, az ókori egyiptomiaktól kezdve egészen Izland mai lakóiig, borsmentát használnak a különféle emésztési problémák, köztük a gyomorégés ellen is.
A magyar népi orvoslás szélgörcs, és gyomorbaj ellen alkalmazza. Érzésteleníti a gyomor nyálkahártyáját, ezért jó hányinger, hányás ellen is Terhesek is fogyaszthatják. Kellemes mentolos íze frissítő hatású is egyben.
Fehér árvacsalán: Teája erős gyomorsavcsökkentő, ezért az étvágycsökkentő fogyasztó teának egyik alkotóeleme is. Keverékekben kiválóan alkalmazható gyomorsavcsökkentés céljából. Önmagában azonban csak keveset lehet fogyasztani belőle pontosan a radikális savcsökkentő hatása miatt. Szaponin tartalmának köszönhetően nyálkahártya gyulladás csökkentő hatású is, így a nyelőcső, és a gyomor nyálkahártyájára kedvezően hat. Száraz köhögésre is nagyon jó. A krónikus száraz köhögés hátterében állhat gyomorsav túltermelés is, ezért érdemes ilyen esetekben mindenképpen kipróbálni.
Nagyon jó gyomorsav csökkentő és gyomorégés gátló keverék készíthető kamillával, valamint fekete áfonyával keverve. Aki édesen szereti a teát, tegyen bele még egy csipetnyi édesgyökeret is (vigyázat, nagyon édes!). Ez utóbbi tovább erősíti a nyálkahártya gyulladás csökkentő hatását.
Édesgyökér: Az édesgyökér szimaizomgörcs-oldó szer, csökkenti a gyomorsavtermelést, ezáltal enyhíti a gyomorégést. Eredményesen kezeli mind a gyomorégést, mind pedig a gyomor- és nyelőcsőfekélyt. Tudni kell azonban, hogy bár az édesgyökér mérsékelt mennyiségben (legfeljebb napi három csésze tea) biztonságosan alkalmazható, hosszú ideig (több mint hat héten keresztül) tartó szedése, vagy egyszerre nagyobb mennyiségben való elfogyasztása fejfájást, letargiát, nátrium- és vízvisszatartást, nagymérvű káliumveszteséget és magas vérnyomást okozhat. Hipertóniások kerüljék! Tapasztalataink alapján az édesgyökér önmagában szinte ihatatlanul édes lesz. Más teákkal keverve azonban kellemesen fogyaszthatóvá válik, ráadásul a vérnyomásemelő hatása is minimalizálható. Lényegében minden főzéssel vagy forrázással készülő teával társítható.
Kamillatea: A gyomorégés és az egyéb gyomorbántalmak legjobb gyógynövényes ellenszere a kamilla. Ez a csodálatos növény ugyanis nyugtató, görcsoldó, szélhajtó, emésztést serkentő, gyulladáscsökkentő. Az influenza szezonban különösen alkalmas toroköblögető szernek is. Segítségével megelőzhető, kezelhető a torokgyulladás, a száj nyálkahártya, és a fogíny gyulladásai is.
Dr. Oláh Andor a magyar természetgyógyászat egyik atyja így nyilatkozik a kamilláról:
”A kamilla a hagyományos ismeretek és az új gyógyszerészeti és klinikai kutatások alapján legjelentősebb és legfontosabb gyógyszerünk lehetne, ha jó tulajdonságai általánosan ismertté válnának szakkörökben és laikusok között egyaránt. A legtöbbet vizsgált és legjobban kipróbált gyógynövény. Fő hatóanyag-alkatrésze az illóolaj, a kamillaolaj. Ennek legfontosabb hatóanyagrészét azúrkék színéről azulénnek nevezték el. Kutatások a nagy berlini farmakológus, Heubner iskolájából indultak ki. A magyar Jancsó professzor is jelentős eredményeket ért el az azulénhatás vizsgálatában. Kimutatta, hogy az érzőideg-végződéseket nem izgatva, gyorsan és mélyen behatol a szövetekbe, és hisztamin-felszabadítás útján tartósan mozgósítja védekező sejtrendszerünket, a retikulo-endoteliális rendszert. Ehhez tartoznak a baktériumokat és az idegen anyagokat, az elhalt sejttörmeléket stb. bekebelező falósejtek is.
A kamilla 0,4 százaléknyi illóolajában 20-30% gyulladásgátló kamazulén található. Az illóolaj másik két alkatrésze görcsoldó. Ezeken kívül a flavonoidok és a kumarin is görcsoldók. A kamilla számos hatóanyagának még nem ismerjük a jelentőségét, de azt tudjuk, hogy hatásuk nem pótolható egy-egy kivont hatóanyaggal.
A kamilla három tulajdonságának köszönhető elsősorban, hogy gyógyítja a gyomor- és bélbajokat, gyulladásellenes, görcsoldó és bélgázcsökkentő, szélhajtó (karminatív). Ehhez járul, hogy nyugtat, serkenti az emésztést, gyorsítja, elősegíti a sebgyógyulást. Nagyon jó eredmények érhetők el heveny fekély esetén néhány hetes vagy két-három hónapos kamillakúrával: egy evőkanálnyi kamillavirágot 1 percig főzünk, 15 perc múlva leszűrjük, majd kortyonként megisszuk. Legalább háromszor napjában, mindig étkezések között, üres gyomorra igyunk egy-egy csészényi teát.”
A fenti teákat ízlés szerint nyugodtan lehet keverni egymással. Még néhány további keverék:
Gyomorsav túltengés elleni finom tea recept:Összetevői: akác, áfonyalevél, kamilla, hársfavirág egyenlő arányban. Ez egy finom ízű, gyomorsav, valamint gyulladáscsökkentő, nyálkahártya bevonó szert tartalmazó teakeverék. Köhögés ellenes szer is.
Gyomorsav túltengés elleni tea recept (Szabó György bükki füves receptje): Orbáncfű 10, Cickafark 6, Lándzsás útifű 6, Fehér árvacsalán 4, Csalánlevél 4 egység. Ez egy enyhe nyugtató, gyomorsav, valamint gyulladáscsökkentő teakeverék.
Gyomorégés elleni recept (Szabó György füves táborából):
Ezt a receptet szabó György füves táborában hallottam, ott jegyeztem le.
1 hétig este orbáncfű, reggel akácvirág
2. héten csak akác 1 csészényivel reggel
3. héten este orbáncfű, reggel akácvirág
Szabó Gyuri bácsi szerint a gyomorsav túltengés leggyakoribb oka az idegesség, a stressz. Ennek következtében alakul ki a gyomorideg, majd a savtúltengés és a gyomorfekély. Az idegesség oldására ajánlja az orbáncfűteát: Szintén kiváló savcsökkentőként említi ő is a fehér akácvirág teáját.
_________________________
Egy német honlapon olvastam egy receptet és annyira megtetszett, hogy muszáj lesz kipróbálnom. Én amúgy is szeretem és gyakran iszom citromot sima vízbe belefacsarva, de ez egy picit több alkotóelemből álló recept.
Aki kipróbálta, azt írja: elképesztő a lúgosító és a méregtelenítő hatása és centikben mérhető. Lássuk csak, mi ez a csoda:
Hozzávalók egy napra, a kúrát három napon keresztül ismételd legalább:
2 liter víz
1 darab kisebb gyömbér
1 darab kisebb kígyóuborka
1 darab citrom
mentalevelek (legalább 12 darab)
A két liter vízhez (használhatsz csapvizet, mentes ásványvizet, de akár enyhén dúsat is) add hozzá a pici darabokra felvágott és előtte a héjától megpucolt gyömbért, a lehelet vékony szeletekre vágot uborkát és szintén a vékony karikákra vágott citromot.Tépkedd bele a mentaleveleket és egy estére rakd be a hűtőbe az egészet.
Másnap fogyaszd el az egész kancsónyi innivalót.Eszegesd belőle ki a hozzávalókat is,de a az ital a lényeg!
Ismételd meg még legalább két további napig a kúrát,és figyeld a változásokat!
Forrás: Petra blogja
|