Már a fáraók idejében ismerték tisztító hatását. Mai, stresszes életünkben a méregtelenítő tevékenysége fontosabb, mint valaha. Ha úgy érzed, szinte folyamatosan fáradt vagy és ingerült, segíthet egy búzafüves „nagytakarítás”, hogy visszanyerd az energiáidat, az egészségedet – és ha már őszülsz, az eredeti hajszínedet.
Néhány tünet, ami azt jelzi, méregtelenítésre van szükséged:
*fejfájás
*allergia
*bőrproblémák
*rossz lehelet és testszag
*emésztési zavarok
*felfúvódás és bélgáz
*hízás vagy túlzott fogyás
*krónikus fáradtság
*rossz koncentráció képesség
*rossz memória
*depresszió
*korai öregedés
A búzafű megnöveli a vörösvértestek számát, tisztítja a vért, és a szerveket, felélénkíti az anyagcserét. Hatékonyan tisztítja a májat, és semlegesíti a mérgeket. Serkenti a pajzsmirigy működését, és csökkenti a szervezet savasságát.
Visszaadja a szürkülő haj eredeti színét
A búzafűlé rendszeres fogyasztása számos előnyt kínál a szerezetnek, az egyik közülük az, hogy lelassítja a haj őszülését és visszafordítja a már megindult őszülési folyamatot. A búzafűlé és a fiatal zöld gabona csodás hatásait először Dr. Ann Wigmore tárta fel a szélesebb közönség előtt. A most 82 éves Ann nem festi a haját, idős korára is megmaradt őszülésmentes, eredeti hajszíne.
Mennyi búzafűlét igyál?
Indítsd el a kúrát 30 ml búzafűlé/napi adaggal, majd fokozatosan növeld napi kétszer 30 ml-re.
Így nevelhetsz búzafüvet
A bio tönkölybúzát 10 -12 órára (2 rész víz, 1 rész búza) beáztatjuk, majd lecsurgatás után nedves ronggyal letakarva 24- 48 órán át csíráztatjuk.
Virágládákat feltöltjük földdel, rászórjuk egyenletesen a kicsírázott magot, majd egy vékony (1 cm) laza földréteggel letakarjuk. majd enyhén meglocsoljuk.
Közben egyszer, ha száraz a föld kissé megöntözzük. Nem túl erős (szórt) nap-fényre téve 6 - 10 nap után 10 - 20 cm-es magasság között ollóval, vagy éles, recés késsel aratható.
Ha hagyjuk 10 napnál tovább nőni, mert megsárgul és nincs minőségi lé tartalma. Mindenképpen le kell aratni.
A learatott fű zacskóban 7 -10 napig tárolható a hűtőben, majd minden nap kiveszünk egy maréknyit, amit lepréselünk. 1 nap egyszer, amiből kb. 4-8 evőkanál levet préselhetünk.
A kipréselt levet magas fehérjetartalma miatt 1-2 órán belül el kell fogyasztani. A tálcában maradt gyeptégla komposztnak használható. Újra termesztéshez új föld, új búza kívánatos.
Búzafűlé kinyerése
A búzafűlé kinyerésének lehetnek hagyományos, de úgyanakkor profibb kinyerési lehetőségei.
Amennyiben nem akar valaki búzafűprésre beruházni, vagy kis ideig kíván búzafűvezni, úgy egyszerű konyhai turmixolást követően gézen keresztűl, vagy egy ruhadarabon át megszűrjük a levet. De turmixgép helyett lehet ledarálni husdarálón is, amikor kivesszük a kést és így préseljük ki a zöld anyagból a lé tartalmat.
Csodás búzafűlé ital
Keverd össze a turmixgépben a következő alapanyogat:
* 30 ml búzafű lé
* 1 evőkanál apróra vágott menta
* 1 csésze ananász
* 1 pohár narancslé
* fél csésze citromlé
* 1 teáskanál méz
Naponta több részletben idd meg a csodás italt.