"Egy idő után megtanulod a finom különbséget a kézfogás, és az önfeláldozás között... És megtanulod, hogy a vonzalom nem azonos szerelemmel, és a társaság a biztonsággal... És kezded megérteni, hogy a csók nem pecsét, és a bók nem esküszó... És hozzászoksz, hogy emelt fővel és nyitott szemmel fogadd a vereséget: a felnőtt méltóságával, nem pedig a gyermek kétségbeesésével... És belejössz, hogy minden tervedet a mára alapozd, mert a holnap talaja túl ingatag ehhez... Egy idő után kitapasztalod, hogy még a napsugár is éget, ha túl sokáig ér... És megtanulod, hogy valóban sokat kibírsz... hogy valóban erős vagy... és valóban értékes."
Veronica A. Shoffstall
______________________________________
Bocsáss meg Uram, hogy egykor nem ismertem fel a védőangyalt, akit küldtél mellém abban a nehéz órában. Olyan rémesen egyszerű volt, görnyedt háttal jött felém, porosan, kopott saruban, szárnyak nélkül, törékenyen.
Még csak nem is köszöntöttem. Lenéztem, elhúzódtam tőle!
Ki gondolta volna, hogy karjába vesz, felemel, átölel, és megment engem, azon a nehéz órán.
Már figyelek! Bárki lehet... angyalod.
Pichlerne
_______________________________________
AMENNYIBEN TETSZETT A LAPOM, KÉREM ÍRJON A VENDÉGKÖNVEMBE...
sok pénz jön
PÁROM AZ IDEÁLOM.:)
Az én imádott Párommal:)
OKOSSÁGOK, VICCES MONDÁSOK A VILÁGBÓL, INNEN-ONNAN
Bölcsességek, és idézetek, melyek nem feltétlenül tetszetősek számomra, nem én válogatom, automatikus áradás. :) ...de azért bőségesen vannak köztük gyöngyszemek.
" "
______ . _______
KEDVENCEM MÉG AMI WINEHOUSE
Hogy egy Amyt kedvelő szavait idézzem:” Ilyen flegmán őszinte, hanyagul elegáns, szétesett mégis bűbájos és dögös énekesnő nagyon kevés van.”
A testi betegségek lelki okainak lexikális felsorolása című cikkben (kattints ide, hogy új lapon nyíljon!) már olvashattál arról, hogy a betegségek hátterében mindig lelki egyensúly felbomlásáról van szó. A közel 5ezer éves múlttal rendelkező kínai orvoslás ezt már alaposan feltérképezte, és pontos leírásokat adott róla. Ennek köszönhetően már egy torokfájás esetében is könnyedén felismerhetjük, mi volt az elmúlt 48 órában az, ami kiváltotta. A felismerés az első lépés a gyógyulásban. A kínai akupunktúra egy ingerterápia, mely ennek a belső egyensúlynak a megbomlását igyekszik helyrebillenteni. Az akupresszúrához pedig tűre sincs szükségünk, mert a megfelelő pontok (meridiánok) kézzel történő nyomásával hasonló eredményeket érhetünk el.
Egy pont kezelése hozzávetőleg 2-3 percig tart (egy nyomás hossza 5-6 mp), s otthon is bátran kipróbálhatjuk. Ezzel az öngyógyító folyamatokat indíthatjuk el.
Természetesen, ha téged a nyugati orvoslás nyugtat meg, abban tudsz bízni vagy hinni, azt vedd első sorba igénybe, mert amiben a tudat hisz, az a módszer lesz számára valóban gyógyhatású. Mindamellett az akupresszúra használatával hozzájárulhatsz a gyors felépülésedhez.
A fenti kéz meridián térkép pontosan megmutatja mely pontokra kell nyomást gyakorolnod ha valamelyik szerved rendetlenkedik. Evvel párhuzamosan a lelki okoknak is nézz utána (a fenti linkre kattintva megtalálod a lexikonokat, melyekből tájékozódhatsz!).
Egy japán orvos, Jin Shin Jyutsu szerint, az egyes ujjainkon lévő “gombok” megnyomásával szintén megszabadulhatunk a fájdalmaktól, és oldhatjuk vele a lelki konfliktust is.
HÜVELYKUJJ
Ha ezt az ujjat masszírozzuk és megnyomjuk, a gyomor problémáktól, a hasi rosszullétektől, a szorongástól, a depressziótól és a fájdalmaktól is megszabadulhatunk.
MUTATÓUJJ
Ha a húgyhólyaggal vagy a vesével vannak problémáink, akkor nyomjuk meg a mutatóujjunkat. Ez segít megszabadulni a görcsöktől, az emésztési gondoktól, a hátfájástól és a fáradtság is kiküszöbölhető vele.
KÖZÉPSŐ UJJ
Ha az idegrendszereddel vagy a májaddal van gond, akkor pár másodpercen át nyomd jó erősen a középső ujjad. Ez a technika segíti még a szív- és érrendszeri betegségeket, megszabadít a stressztől, a menstruációs fájdalmaktól, a látási problémáktól és megszünteti a fejfájást is.
GYŰRŰSUJJ
Az emésztőrendszerünket és a tüdőnket gyógyíthatjuk ennek az ujjnak a megnyomásával.
KISUJJ
Ezen az ujjon lévő “gomb” megnyomásával véget vethetünk az idegességnek, a szorongásnak, a pánikrohamnak és hatékonyan kezelhetjük vele a puffadást, a torokfájást és megőrizhetjük csontjaink egészségét is.
Gondolkodtál már azon, hogy ha este 9 után bevacsorázol, vajon miért ébredsz hajnali 1-3 között arra, hogy úgy érzed, mintha súlyos kövek lennének a hasadban? Vagy azon, hogy miért esti órákban emelkedik meg leginkább a láz, vagy erősödik a fájdalom a testünkben? Az epeproblémákkal küszködők miért éjfél után görcsölnek be leggyakrabban? Az asztmások miért hajnal 3-5 között köhögnek a legintenzívebben?
A több mint 4 ezer éves kínai szervóra hasznos és előremutató önmagunk megismerésében és gyógyításában. A szervezetünk állapota állandóan változik. Megfigyeléseik segítenek nyomon követni, melyik órában melyik szervet érdemes gyógyítani, pihentetni, vagy megdolgoztatni.
A hagyományos kínai felfogás szerint a biológiai óra elleni három legnagyobb vétség az esti alkohol, az éjszakai alvás előtti erős stimulálás (kávé), és a reggeli szex: ezek az egész rákövetkező naptól veszik el az energiát.
Nézzük meg mely időszakokban mely szerveink dolgoznak a legaktívabban, mikor van tehát nagy szükségünk a pihenésre:
12 fő szervünk van, melyek kétóránként “váltják egymást” és a maga idejében az éppen, aktuális legintenzívebben dolgozó szervünk birtokolja szinte az összes energiánkat.
1 és 3 óra között: A máj teljes erővel méregtelenít. Mellőzd az alkohol, vagy más káros anyagok fogyasztását ebben az időszakban. 3-5 óra között: A tüdő aktív, elkezdődik a nap. 5-7 óra között: Vastagbél – A tisztulás és a székletürítés ideje. 7-9 óra között: A gyomor leginkább terhelhető időszaka, reggeli elfogyasztása. 9-11 óra között: Lép, hasnyálmirigy – az idegrendszer teljesítőképessége ekkor a legmagasabb. 11-13 óra között: Szív órája, ilyenkor jó sportolni, délben pedig ebédelni. 13-15 óra között: A vékonybél a legaktívabb, ekkor a legalkalmasabb pihenni, mert ekkor történik az emésztés. 15-17 óra között: A húgyhólyag dolgozik, ezért fogyassz bőségesen cukor- és alkoholmentes folyadékot. 17-19 óra között: A vese dolgozik, ezért ne terheljük mérgező anyagokkal. 19-21 óra között: A keringés a legaktívabb, ilyenkor már nem szabad étkezni, mert nem dolgozza fel a szervezetünk. 21-23 óra között: A Hármas melegítő időszakában fontos, hogy lepihenj és elaludj. 23-1 óra között: Az epehólyag ideje, ilyenkor nehéz az epegörcsöt csillapítani.
Bővíteném annyival, hogy vannak olyan emberek is, akik mindenféle időszámítástól el vannak csúszva (mint például én is)… Ha abból indulok ki, hogy a szervezet általánosságban alkalmazkodik az életvitelhez, akkor a fenti időbeosztást greenwichinek veszem, és ami abban 7:00, az nekem 12:00… plusz a nyári-téli +/–1… Lehet matekozni
A kínai szervóra azon az elven működik ahogyan szerveink meghatározott időben működnek illetve pihennek. Minden szervnek megvan a napi működési, pihenési ciklusa.
Ez azt jelenti hogy az anyagcsere-folyamatoknak, a táplálkozásnak, pihenésnek, alvásnak, testmozgásnak megvan a megfelelő ideje.
Így igazíthatod tehát gyógyulásodat, az óra járásához. Jó egészséget!
HALOTTAIM EMLÉKÉRE...
giff
CHAT
Üdvözletem,
Az elmúlt egy óra üzeneteit tárolja csupán a chat. Kérem, ezt figyelembe venni